• Util Team •

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    [Freeware]Windows 7 Beta final este lansat oficial

    Gy@ny
    Gy@ny
    Junior II
    Junior II

    Male
    Number of posts : 42
    Age : 74
    Location : Europa/Romania
    Warnings: :
    [Freeware]Windows 7 Beta final este lansat oficial Left_bar_bleue0 / 1000 / 100[Freeware]Windows 7 Beta final este lansat oficial Right_bar_bleue

    Points : 13
    Registration date : 2008-05-13
    20090203

    [Freeware]Windows 7 Beta final este lansat oficial Empty [Freeware]Windows 7 Beta final este lansat oficial

    Post by Gy@ny

    Windows 7 Beta final este lansat oficial

    Desi exista deja pe internet de mai mult timp o versiune pre-beta a mult asteptatului sistem de operare de la Microsoft - Windows 7, aceasta nu reprezenta in mod firesc ceea ce se vroia a reprezenta, adica o versiune care sa fie foarte apropiata de produsul final.

    Acum, cu ocazia CES 2009 Microsoft au anuntat ca incepand cu 9 Ianuarie, adica de maine, versiunea finala va fi dispinibila pentru descarcare pe site-ul Microsoft si utilizatorii vor putea sa incerce versiunea Beta oficiala si finala a lui Windows 7.
    Laolalta cu acest Beta va fi disponibil pentru descarcare si Windows Live, care promite sa ofere solutii de comunicare si de “sharing” superioare celor existente in acest moment, si nu va costa nimic, va fi o suita freeware.
    Sursa: Engadget , Hit.ro

    *************************

    Welcome to the Windows 7 Beta Customer Preview Program - asa sunt intampinati cei care doresc sa descarce prima versiune oficiala de Windows 7. Din pacate din cauza numarului mare de download-uri nu am reusit sa prind nici un slot liber si nici un key de teste.
    Mesajul pe care-l primesc este "The site is currently experiencing technical difficulties, please check back in the next business day." - si observ ca si alti entuziasti primesc acelasi mesaj. Nebunie mare acum, dar probabil dupa primele 24 de ore se mai calmeaza.

    Daca vreti sa descarcati in mod oficial si sa primiti un key de test din partea Microsoft trebuie sa aveti un Windows ID (cont de hotmail, MSN, s.a.).

    Daca-mi aduc bine aminte cei care au luat parte in mod activ la testarea Vista si au semnalat bug-uri au primit ulterior din partea Microsoft o licenta originala (genuine) pentru versiunea finala. Sunt aproape sigur ca Microsoft va oferi si de aceasta data acelasi cadou celor care se vor implica.

    Pentru cei care vor dori sa incerce, va spun de acum ca procesul de incarcare a paginilor care va duc spre link-ul de download se incarca foarte greu. Totusi daca veti reusi sa prindeti un slot liber viteza de download este foarte buna.

    Cerintele minime pentru Windows 7

    * Processor: 1 GHz 32-bit or 64-bit processor
    * Memory: 1 GB of system memory (merge foarte bine si cu 768MB, cel putin versiunea 6995 pe care am testat-o)
    * Hard drive: 16 GB of available disk space
    * Video card: Support for DirectX 9 graphics with 128MB memory (in order to enable Aero theme)
    * Drive: DVD-R/W drive
    * Internet connection (to download the Beta and get updates)

    sursa IT&C
    Share this post on: reddit

    Des13

    Post Tue Feb 03, 2009 2:31 pm by Des13

    degeaba .. tot pe xp raman Smile
    avatar

    Post Thu Jun 27, 2013 6:09 pm by DcSoftGSM

    Slutare ,sunt nou pe aici si nu vreau sa gresesc insa am mare nevoe de un tehnician GSM daca ma poate ajuta cineva ,Multumesc anticipat

    Post  by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 11:33 am